Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna.

Blog

Biztonságos-e a klóros víz?

Biztonságos-e a klóros víz?

Dr. Joseph Price, Koszorúerek, koleszterin, klór címmel írt könyvében található kutatás szerint majdnem az összes szívbetegséget - beleértve a sztrókot is – a klórozott víz okozza. Számos tanulmány alátámasztja ezt, kiterjesztve a problémát más betegségekre is a ráktól az asztmáig.

Dr. Price több kísérletet végzett csirkéken. Kimutatta, hogy a klórozott vizet fogyasztó csirkék több mint 95%-ánál érszűkület jött létre csupán pár hónap alatt. Napjainkban a Környezetvédelmi Hivatal tudósai is elvégezték ugyanezt a vizsgálatot galambokon, és pontosan ugyanezeket az eredményeket kapták.

Ez zavarosnak tűnhet, mert azt tanultuk, hogy a koleszterin legnagyobb bűnös. A testünkben található koleszterin körülbelül 80%-a a májban termelődik, a táplálkozásunktól függetlenül. Más kutatások szerint is nagyon csekély az összefüggés a táplálkozással bevitt koleszterin mennyiség és a vér koleszterinszintje között.

A klórt értelemszerűen fertőtlenítés céljából adják a vízhez. Megöli a baktériumokat és a vírusokat, amelyek olyan betegségeket okoznak, mint például a kolera vagy a tífusz. Ez rendben is van. A probléma az, hogy ugyanígy az emberekre is károsan hat. Egy neves biokémikus azt mondta, hogy a klór olyan káros, hogy be kellene tiltani. Más tudós szerint a klórozott víz veszélyes, vagy akár halálos is lehet.

csapviz

 

A klórt olyan kémiai fegyverek gyártásához használták, mint a mustárgáz az I. Világháborúban vagy Irakban, vagy tisztítószereket, fehérítőt állítanak belőle elő. A koreai háború ideje alatt 22 éves átlag életkorú fiatalokon boncolást végeztek, 80%-uknál nagymértékű érszűkületet, és az artériák szinte teljes elzáródását mutatták ki. A víz ugyanis annyira klórozott volt, hogy sokan alig bírták meginni.

Normál fogyasztás esetén 20-30 évig is eltart, mire jelentkeznek a tünetek. Tény, hogy Amerikában 20 évvel a klórozás megkezdése után hihetetlenül megnőtt a szívrohamok száma. Továbbá, a rákos megbetegedés 93%-kal magasabb azoknál, akik klórozott vizet fogyasztanak. Nem csak az ivóvízben található klór veszélyeinek vagyunk kitéve, hanem amiben fürdünk vagy úszunk. Bebizonyították, hogy a zuhanyzás közben belélegzett vízgőz százszor károsabb, mint a megivott víz. Tudósok figyelmeztetnek rá, hogy ha érezni a lehet a klórszagot a medencében, akkor ne menjünk bele.

Gondoltál már valaha arra, hogy egy zuhany vagy egy kellemes úszás veszélyes lehet az egészsgedre? A klór legfőbb hatása a szervezetünkre nézve, az a nagymértékű szabadgyök termelődés, ami gyulladáshoz vezet, főleg a véredényekben, ami beindítja a plakkok (lerakódás az erekben) képződését, amelyek alapjában véve miniatűr jóindulatú daganatok. Továbbá, a klór ionok, amelyek bevonják a véredényeket, kétszeres negatív töltéssel rendelkeznek, valamint a vérben található kalcium ion pedig kétszeres pozitív töltéssel rendelkezik. Vonzzák egymás és kötést képeznek, ezáltal még több plakkot és elzáródást hoznak létre, ami nagyon veszélyes kombináció.

Azt ajánlom, hogy próbálj meg klórmentesen élni. Hogyan? Számos házi vízszűrő berendezés és zuhanyszűrő létezik, amelyek nagyon hatékonyan szűrik ki a klórt és az egyéb szennyeződéseket. Ha túl problémásnak tűnik számodra, gondolj Dr. Price szegény csirkéire!

 Forrás: Sunwarrior